5 darmowych wtyczek na WordPress, które warto zainstalować

5 darmowych wtyczek na WordPress, które warto zainstalować

27 lipca, 2020 Off By AgnSty

Jak wiadomo, WordPress jest świetnym wyborem spośród systemów zarządzania treścią dla stron internetowych – prawie 25% ze wszystkich stron internetowych korzysta właśnie z tego CMSa. Jest on darmowy, przyjazny w obsłudze, bezpieczny i bardzo elastyczny, łatwy do dopasowywania do swoich potrzeb. Oprócz ogromnej ilości motywów, które poprawiają wygląd i prezentację strony umożliwia on również korzystanie z wielu wtyczek, rozszerzających funkcjonalność jego systemu.  

darmowe wtyczki na wordpress dodają nowe funkcjonalności stronie

Wtyczki dla WordPressa

Wtyczki o których mowa to aplikacje działające w środowisku wspomnianego CMSa, których funkcje i zainstalowane procedury pomagają rozszerzyć działalność WordPressa, dodając nowe funkcje, zmieniać standardowe, ale też optymalizować działanie strony internetowej, czy też sprawiać, że niektóre procesy na stronie zachodzą automatycznie. Aby ułatwić (a czasem: uatrakcyjnić) sobie tworzenie stron internetowych warto się im przyjrzeć, a następnie: z nich skorzystać. Cześć wtyczek jest darmowa, są także pluginy płatne. Dziś polecimy kilka darmowych, które warto poznać i używać!

WordPress: wtyczki darmowe i przydatne

Poszukując interesującej nas wtyczki łatwo się zagubić w gąszczu tych dostępnych. Warto więc poznać parę z nich, aby zobaczyć, jakie ulepszenia dla strony wnoszą i w czym mogą nam pomóc. Oto najciekawsze, jakie udało nam się ubrać z dostępnych pluginów.

  1. Yoast SEO – czyli idealne narzędzie do optymalizacji działań

Najpopularniejsza z oferowanych dla SEOwców wtyczek. Jest ona idealna dla osób działających w branży, ale nie tylko – jeśli nie jesteś specjalistą, ale chcesz poprawić SEO swojej strony warto ją poznać. Ponieważ pozwala na wprowadzanie zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych ustawień SEO dla strony, podpowiada elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas optymalizacji tekstu pod kątem słowa kluczowego, jest intuicyjna i bardzo przydatna. Pozycja obowiązkowa dla SEO.

  1. Schema & Structured Data – do dodawania Rich Snippetów

To aplikacja, w prosty sposób pozwalająca na dodanie znaczników Google Rich Snippets, które zgodne są z wytycznymi Schema.Org. Pomaga on w optymalizacji strony i uporządkowania jej pod kątem SEO. 

  1. BackUp WordPress – do tworzenia kopii zapasowych

Utrata danych to najgorsze możliwe widmo piszących swoje teksty na własną witrynę. BackUp WordPress to prosta, ale ważna wtyczka, która pozwala na tworzenie automatycznych kopii zapasowych oraz ustalonych w harmonogramie punktów przywracania, aby nie tylko zachować bezpieczeństwo treści, ale też przez automatyzowanie procesu, oszczędzić czas.

  1. Click to Tweet – by zatweetować!

Wtyczki WordPress pomagają również udostępniać działania z witryny do mediów społecznościowych. Dzięki pluginie Click to Tweet można w prosty sposób, jednym kliknięciem udostępnić wybraną treść na Twitterze. Jest to wtyczka ułatwiająca popularyzację tworzonych treści, bardzo przydatna do promowania wpisów blogowych. a także artykułów. Jest więc świetnym narzędziem dla marketingu społecznościowego – warto się z nim zapoznać!

  1. P3 (Plugin Performance Profiler) – do sprawdzania szybkości witryny

Po wyborze interesujących nas wtyczek i zainstalowaniu ich – może się okazać, że nasz WordPress został wyraźnie spowolniony. Z pomocą spieszy tu wtyczka P3, pokazująca interesujący i przejrzysty raport szybkości ładowania się naszej strony. Wynik procentowy ukazuje, jak zainstalowane przez nas wtyczki oddziałują na witrynę – dzięki temu możemy pozbyć się tych, które są dla niej największym obciążeniem. 

jakie wtyczki na wordpress wybrać? spradź u nas, podpowiadamy!

Wiele możliwości dla WordPressa

Powyższe propozycje są tylko kroplą… w morzu wtyczek. Różne ich funkcjonalności sprawiają, że wybrać możemy dowolnie, dobierając odpowiedni plugin do naszych potrzeb. Warto zawsze zapoznać się z ich działaniem, ponieważ niektóre usprawniają wiele, a inne – są niekonieczne, dodatkowo spowalniając naszą stronę. Warto również zawsze pamiętać o aktualizacji swoich wtyczek – tak, by działały bez przeszkód i pomagały nam na rozwój witryny, jej widoczności i działania.

Sending
User Review
0 (0 votes)