Automatyzacja obiegu dokumentów – Co warto wiedzieć?

Automatyzacja obiegu dokumentów – Co warto wiedzieć?

20 maja, 2021 Off By piotrek-adm

Nowoczesna technologia z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Możemy już ją dostrzec niemalże w każdej branży. Są zwolennicy takich rozwiązań jak i przeciwnicy. Pierwsza grupa uważa, że nowoczesna technika tylko wspomoże nas w codziennej pracy, inni jednak uważają, że roboty zabiorą ludziom prace. Automatyzacja obiegu dokumentów to bardzo przydatne usprawnienie, które sprawdzi się w takich działach jak administracja.

Co w ramach automatyzacji obiegu dokumentów możemy uzyskać?

Wymienimy kilka przykładów automatyzacji obiegu dokumentów na przykładzie systemu Business Navigator oferowanego przez firmę Archman. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie z tego względu, że wykorzystywana jest w nim sztuczna inteligencja. System sprawdza się m. in. w:

  •  Automatycznej akceptacji dokumentów – Robot automatycznie sprawdza czy dany dokument zostanie zatwierdzony czy tez nie w zależności od ustawionych preferencji i filtra,
  • Automatyzacja przepisywania danych z dokumentów – Robot może wspomóc nas w przepisywaniu takich danych jak kwoty, numery, daty czy różne tabele. Pozwoli nam na zaoszczędzenie cennego czasu,
  • Poszukiwania podobieństw – możemy ustawić system, aby szukał wyznaczonych i podobnych dokumentów.

automatyzacja obiegu dokumentów - zespół

Podsumowanie

Reasumując automatyzacja obiegu dokumentów to bardzo przydatna metoda, która pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo czasu i zmaksymalizować efekty naszej pracy przy dokumentach. Mimo, że system wykonuje za nas pracę, my zatem możemy skupić się na innych ważniejszych rzeczach.

Sending
User Review
0 (0 votes)