Bieganie w mroźne dni – Wskazówki

Bieganie w mroźne dni – Wskazówki

18 stycznia, 2022 Off By piotrek-adm

Sezon zimowy zdecydowanie nie sprzyja biegaczom ze względu na panującą aurę i ujemną temperaturę. Jednak bieganie w mroźne dni jest jak najbardziej możliwe pod warunkiem, że odpowiednio się do tego przygotujemy. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu z którego dowiecie się o poradach dotyczących wskazówki.

Priorytetem przed biegiem w mroźne dni jest sprawdzenie temperatury i jakości powietrza

Sprawdzenie temperatury to bardzo ważna kwestia przed bieganiem w mroźne dni ze względu na dostosowanie swojego ubioru w taki sposób, aby nie zachorować. Nie zaleca się przeprowadzania treningu na zewnętrz, gdy temperatura wynosi poniżej -18/-20 stopni, ponieważ możemy wychłodzić nasz organizm. Kolejnym problemem może być jakość powietrza. Okres jesienno-zimowy cechuje się mocno zanieczyszczonym powietrzem spowodowanym smogiem. Posiadając zegarek Garmin, możemy w każdej chwili sprawdzić temperaturę oraz jakość powietrza za pomocą aplikacji pogoda.

bieganie w mroźne dni

Odpowiednia rozgrzewka to podstawa

Każdy z nas powinien wiedzieć jak ważna jest odpowiednia rozgrzewka przed bieganiem szczególnie w mroźne dni. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka zmniejsza ryzyko kontuzji, nasz trening, również będzie dużo bardziej efektywniejszy. Zachęcamy do sprawdzenia blogu eAzymut na którym znajdziecie więcej wskazówek dotyczący biegania w mroźne dnia. Serdecznie zapraszamy!

Sending
User Review
0 (0 votes)