Jakie monitory dla graczy i grafików?

Jakie monitory dla graczy i grafików?

5 maja, 2020 Off By JJ

Obecnie monitory to urządzenia o naprawdę wielu możliwościach. Producenci prześcigają się w tworzeniu produktów, które będą spełniać różne wymagania użytkowników. W zależności od rodzaju przeznaczenia monitora, możemy podzielić je na urządzenia dopasowane do potrzeb graczy, grafików komputerowych i standardowych użytkowników.

Monitory dla graczy

Monitory dla graczyMonitory gamingowe to urządzenia, w których największą wagę przykłada się do częstotliwości odświeżania ekranu. Tego typu sprzęty zwykle wyposaża się w matryce TN, gdzie krótki czas reakcji zapewnia idealne warunki do przeprowadzenia rozgrywki. Dynamiczna zabawa to główna zaleta, jaką oferują monitory z matrycą Twisted Nematic. Za ich wadę uważa się słabsze odwzorowania kolorów, co jednak w przypadku gier komputerowych nie ma aż tak dużego znaczenia. Na rynku bez problemu znajdziemy modele, gdzie zarówno czas reakcji, jak i grafika wyróżniają się jakością wartą uwagi.

Monitory dla grafików komputerowych

Monitory dla grafikówGraficy największą wagę przywiązują oczywiście do kolorów, kontrastu, czy kątów widzenia. W takim wypadku idealnie sprawdza się monitory z matrycą VA (Vertical Alignment). Można na nich uzyskać naprawdę szerokie katy widzenia, doskonały kontrast i bardzo dobre odwzorowanie czerni. Jest to zatem dobre rozwiązanie nie tylko dla grafików. Monitory VA z pewnością przypadną do gustu także miłośnikom kina. Jakość obrazu w tego typu monitorach jest naprawdę dobra. Oczywiście ich wadą są dłuższe czasy reakcji, co jednak nie ma wpływu na pracę grafików, ani oglądanie filmów.

Sending
User Review
0 (0 votes)