Co to jest VPS?

Co to jest VPS?

28 grudnia, 2021 Off By piotrek-adm

Zastanawiasz się co to jest VPS? Doskonale trafiłeś! W tym artykule postaramy się przybliżyć ten temat. VPS inaczej Virtual Private Server to wirtualny serwer prywatny. Jeśli poszukujemy oferty serwerowej to możemy się m. in. zdecydować na VPS. Jest to rozwiązanie, dzięki, któremu zyskujemy dostęp do większej liczby zasobów niż na przykład na serwerze współdzielonym.

Dlaczego warto zdecydować się na serwer VPS?

Jeśli już wiemy co to jest VPS, pora podjęć decyzję wyboru właściwego serwera dostosowanego do naszych potrzeb. Jeśli zdecydujemy się na VPS na pewno nic nie stracimy, a wiele zyskamy. Jest to bardzo korzystny wybór. Otrzymujemy prywatny serwer z gwarantowaną mocą obliczeniową. Tego typu serwer posiada swój własny system plików, użytkowników, oraz otrzymujemy pełną kontrolę nad wszystkimi aplikacjami oraz zasobami maszyny. Dzięki niemu możemy tworzyć własny zestaw oprogramowania systemowego. Ten serwer to dużo większe możliwości niż serwer współdzielony. Jest to idealny wybór jeśli chcemy założyć własny serwer gier, nauczyć się administracji serwera czy założyć swój własny serwer poczty.

co to jest vps

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru serwera?

Jeśli już jesteśmy pewni, że zdecydujemy się na serwer VPS powinniśmy zwrócić uwagę na różne parametry między innymi liczba IP w pakiecie, ilość pamięci RAM, rodzaj procesora, liczba rdzeni, systemy operacyjne, powierzchnię dyskową, rodzaj dysku i wiele innych ważnych czynników.

Sending
User Review
0 (0 votes)