Czym jest czujnik jakości powietrza?

Czym jest czujnik jakości powietrza?

24 lutego, 2023 Off By MGry

Obecnie zdajemy sobie sprawę z coraz poważniejszego zanieczyszczenia powietrza. To poważny problem, bo powietrzem oddychamy przecież cały czas, a życie bez niego jest niemożliwe. Chcielibyśmy więc, żeby było jak najlepszej jakości. Nie jest to jednak takie proste. Warto więc na bieżąco monitorować jego stan, żeby być świadomym sytuacji. Bardzo pomocny w tym zadaniu jest czujnik jakości powietrza. Małe urządzenie, które bardzo nam pomoże. 

Rzetelny monitoring powietrza

Trudno jest śledzić aktualny stan powietrza, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi urządzeniami. Warto więc zaopatrzyć się w sensory, które podadzą nam aktualne dane. Jednym z nich jest czujnik jakości powietrza od Airly. To mały sprzęt, który mierzy składniki zanieczyszczenia. Do tego celu korzysta z technologii laserowej i analizy elektrochemicznej. Może więc przekazywać dane o kluczowych stałych i gazowych zanieczyszczeniach, takich jak na przykład CO, NO2, O3, SO2. Sensor potrafi zmieniać kolor diody w zależności od stanu powietrza. 

Czujnik jakości powietrza pozwala monitorować stan zanieczyszczeń

Jakie możliwości ma czujnik jakości powietrza Airly?

Sensor od Airly jest bardzo łatwy w instalacji, a jego dużą zaletą są małe gabaryty. Dzięki temu, że dane znajdują się na mapie interaktywnej MyAirly oraz w aplikacji mobilnej, łatwo możemy być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Transmisja danych jest dodatkowo bardzo prosta za pomocą protokołu GSM. Nie musisz się też martwić o jakość urządzenia podczas różnej pogody. Czujnik jakości powietrza został przetestowany w każdych warunkach, dlatego możesz mu zaufać!

Sending
User Review
5 (1 vote)