Czujnik smogu – Na jaki się zdecydować?

Czujnik smogu – Na jaki się zdecydować?

21 stycznia, 2022 Off By piotrek-adm

Zanieczyszczenia powietrza to problem globalny. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym możemy zauważyć smog w większych miastach. Jest to niepokojące zjawisko, które składa się głównie z mieszanin powietrza, spalin, różnego rodzaju zanieczyszczeń. Takie zjawisko działa niestety negatywnie na zdrowie człowieka. Bardzo ważna jest kontrola jakości powietrz i może nam w tym pomóc czujnik smogu.

Jakie możemy wyróżnić rodzaje czujników smogu?

Jest kilka kryteriów podziału czujników smogu. Możemy je podzielić ze względu na ich mobilność. Są czujniki przenośne, stacjonarne, zewnętrzne oraz wewnętrzne. Czujniki smogu przenośne to bardzo dobry wybór jeśli naszym priorytetem jest mobilność urządzenia. Tego rodzaju czujniki cechują się zazwyczaj niewielkim rozmiarem, lekkością. Zasilane są wbudowanymi bateriami, dzięki czemu mogą pracować bez konieczności ich zasilania. Czujniki smogu stacjonarne to urządzenia, które idealnie sprawdzą się w biurach i domach. Cechują się większymi wymiarami niż czujniki przenośne.

czujnik smogu

Co dokładnie mierzy czujnik smogu?

Czujnik smogu monitoruje zanieczyszczone powietrza, które jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najczęściej występujące to pyły PM2.5 oraz PM10. Pyły PM2.5 są najgroźniejsze ze względu na ich mały rozmiar mogą przemieścić się do naszego krwiobiegu. PM10 jest szkodliwy ze względu na zawartość rakotwórczych metali.

Sending
User Review
0 (0 votes)