Czujniki poziomu – co to jest

1 września, 2021 Off By JusPod

Wiele osób zastanawia się czym są czujniki poziomu. Rozwiązanie tej zagadki jest jednak bardzo proste. Okazuje się, że czujnik poziomu to najzwyczajniej w świecie uniwersalne rozwiązanie, które nie tylko monitoruje, ale również dostarcza informacji na temat tego jak dużo cieczy lub innych materiałów znajduje się danym pojemniku, czy maszynie. Jest to świetne rozwiązania dla każdego przedsiębiorstwa, czy organizacji, która w swoim działaniu używa cieczy lub innych materiałów sypkich i nie chce polegać na często omylnym oku człowieka, a potrzebuje konkretnych i precyzyjnych – a co najważniejsze prawdziwych – danych o tym ile jeszcze materiału znajduje się w maszynie, czy pojemniku.

Czujniki poziomu – Gdzie można je stosować?

Czujniki poziomu dzielą się na różne kategorie i każdą z nich można stosować jedynie przy jednym rodzaju cieczy, czy materiałów sypkich. Czujniki poziomu LRN mogą być użyte w procesach chemicznych, petrochemicznych, spożywczych przy sygnalizacji i kontroli. Co ciekawe i szczególnie użyteczne bliskimi braćmi czujników poziomu są sondy hydrostatyczne, które pozwalają na zastosowanie także w sektorach potrzebujących pomiarów poziomu lub ciśnienia takich cieczy jak woda, oleje i inne mało korozyjne płyny.

Czujniki poziomu – czy warto

Zdecydowanie tak, w przypadku, gdy w naszej działalności cały czas obchodzimy się z płynami, czy materiałami sypkimi. Często konieczna jest wiedza o tym jak dużo zasobów pozostało w naszej maszynie czy pojemnikach i bez sensu jest zatrudniać osobę, która będzie to cały czas sprawdzać. Lepiej jest zakupić czujnik, który zrobi to wszystko automatycznie za nas.

Sending
User Review
0 (0 votes)