Czy warto kupować używane telefony?

Czy warto kupować używane telefony?

22 lutego, 2023 Off By DK

 

Telefon komórkowy to dziś coś więcej niż tylko komunikator. To przenośny komputer, w którym trzymamy dużą część swojego życia. Mnóstwo wiadomości, zdjęć, służbowe pliki czy nawet zjedzone przez ostatnie dni kalorie. Z wymienionych powodów dokonując zakupu nowego smartfona, często nie chcemy zaglądać do oferty używanych telefonów. Obawy są zupełnie niepotrzebne.

 

Zalety telefonów z drugiej ręki 

 

Duża część osób wciąż słysząc o używanych telefonach, ma w głowie te przekazywane po rodzicach, znajomych czy kupowane od prywatnych osób z portali z ogłoszeniami. W tym momencie funkcjonują jednak salony, które przed wystawieniem ich do sprzedaży dokonują kompleksowej odnowy urządzenia, zarówno wizualnie, jak i systemowo. Sprawdzają, czy smartfon nie posiada żadnych poważnych usterek, a często wykonują potem wielodniowe testy. Urządzenia te są zatem w 100% sprawne. Kolejną korzyścią jest uzyskanie na telefon wielomiesięcznej gwarancji i prawa do zwrotu. To kolejna bariera, która może utrzymywać się w mentalności użytkowników po okresie kupowania telefonów z ogłoszeń. Używane telefony to przede wszystkim konkurencyjna cena. Za najnowsze modele znanych marek w używanej, odnowionej wersji można zapłacić nawet do 40% taniej niż za nowy telefon z salonu. 

używane telefony

Używane telefony ekologicznym rozwiązaniem


Kupowanie używanych telefonów to nie tylko korzyści dla nabywcy, ale także dla planety. Na Ziemi praktycznie na jednego mieszkańca przypada jeden telefon. Jest to ogromna liczba urządzeń, która prędzej czy później stanie się elektroodpadami. Kupując używany telefon, dokładamy zatem cegiełkę do redukcji zaśmiecenia planety.

Sending
User Review
0 (0 votes)