Gripy do aparatów fotograficznych

Gripy do aparatów fotograficznych

17 marca, 2020 Off By WojUrb

Gripy do aparatów to jeden z dodatkowych akcesoriów, jakimi możesz wyposażyć swoją lustrzankę. Samą nazwę można przetłumaczyć po prostu jako uchwyt. Gadżet ten jest w istocie dodatkowym pojemnikiem na baterię. Dzięki jednak ergonomicznemu kształtowi świetnie się sprawdza, gdy musimy trzymać aparat w pozycji innej, niż standardowa. Jakie są zalety posiadania tego typu rozwiązań oraz czy warto za nie płacić?

Kto korzysta z gripów?

aparat z zamontowanym gripemNie ulega wątpliwości, że możliwość pracy z aparatem przez długi czas bez konieczności bez wymiany akumulatora jest zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Problem ten dotyk raczej profesjonalistów, np. fotoreporterów przygotowujących relację z jakiegoś wydarzenia, gdzie chwila poświęcona na wymianą akumulatora może oznaczać, że przeleci koło nosa okazja zrobienie tego-jednego-zdjęcia. Amatorzy fotografii raczej nie będą zainteresowani takim bajerem. Nie oznacza to jednak, że gripy do aparatów są im całkowicie nieprzydatne. Mają bowiem jeszcze inne funkcje, niż tylko magazynowanie większej ilości energii.

Co dają amatorom fotografii?

Dobrej jakości gripy do aparatów są wzbogacone o dodatkowe przyciski zwiększające funkcjonalność całego zestawu. Wśród nich należy wyszczególnić najważniejszy – dodatkowy spust migawki. Dzięki temu robienie zdjęć przy niestandardowym układzie rąk jest dużo prostsze. To zaś przekłada się dodatkowo na jakość samej fotografii, ponieważ minimalizujemy ryzyko drgania rąk i przesunięcia czy rozmazania kadru. Grip przekłada się także na większą pewność chwyty, a to z kolei oznacza bezpieczeństwo. Aparat swoje kosztuje głupi by go było rozbić podczas pracy.

Sending
User Review
5 (1 vote)