Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie

Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie

10 czerwca, 2020 Off By JJ

Wiele osób zastanawia się, jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie. Notebooki są urządzeniami, które łatwo zabrać ze sobą w podróż. Wymaga się od nich dobrej wydajności i przede wszystkim długiego czasu pracy. Niestety nierzadko zdarza się, że akumulatory laptopów szybko się zużywają. Warto wiedzieć, co robić, by zadbać o ich dobrą żywotność.

Żywotność baterii w laptopie

Jak skutecznie przedłużyć żywotność baterii w laptopie?

Laptopy posiadają zwykle baterie litowo-jonowe. Warto wiedzieć, że dysponują one pewnym progiem rozładowania. Obecnie większość modeli notebooków informuje użytkownika o niskim poziomie baterii, a następnie przechodzi w tryb oszczędzania akumulatorów. Myśląc, jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie, należy przede wszystkim nie dopuszczać do całkowitego rozładowania. Doprowadzanie do takich sytuacji będzie mieć negatywny wpływ na żywotność baterii.

Bateria w laptopie

Ładowanie i urządzenie zewnętrzne

Kolejne co możemy zrobić, gdy zastanawiamy się jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie, to odłączać kabel akumulatora, gdy poziom baterii wynosi 100%. Nadmierna ilość energii elektrycznej może spowodować duże zaburzenie pracy i szybszą eksploatację. Warto również zadbać, by do laptopa nie było podłączone zbyt wiele urządzeń zewnętrznych, zwłaszcza gdy przełączamy go w tryb wstrzymania, bądź uśpienia. Najlepiej jest odpiąć wszystkie głośniki, myszki, dyski zewnętrzne itp.

Sending
User Review
0 (0 votes)