Jak sprawdzić płytę główną w komputerze? – poradnik dla użytkowników

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze? – poradnik dla użytkowników

7 grudnia, 2020 Off By PrzLat

Usprawnienie jakości komputera często wiąże się z wymianą jego części tudzież zupełną wymianą sprzętu. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy użytkownik posiada spore wymagania wobec urządzenia. Może to być zakup przeznaczony z myślą o grach lub do stawiania pierwszych kroków w grafice komputerowej. Kluczowa w tych przypadkach może okazać się wiedza jak sprawdzić płytę główną w komputerze. Oto rozwiązanie, które być może przyczyni się do zyskania nowych umiejętności i wyboru solidnego urządzenia.

Metoda poprzez informacje zawarte w systemie operacyjnym

Przede wszystkim, aby dowiedzieć się jak sprawdzić płytę główną w komputerze wcale nie trzeba rozkręcać go na części. Wystarczy odnaleźć opcję start w naszym systemie operacyjnym, a następnie nacisnąć wyszukiwanie, które kryje się pod symbolem lupy. W wyświetlonym polu tekstowym należy wpisać komendę Msinfo32 i zatwierdzić przyciskiem Enter. Po tych krokach ukaże się podsumowanie systemu. Najbardziej interesujące dla poszukującego dane znajdują się pod nazwą producent płyty głównej i model płyty głównej.

jak sprawdzić płytę główną w komputerze

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze wersja mechaniczna

Istnieje również rozwiązanie na to jak sprawdzić płytę główną w komputerze poprzez rozkręcenie obudowy. Dotyczy to wyłącznie jednostek stacjonarnych, ponieważ podjęcie się takich działań w przypadku laptopa powoduje utratę gwarancji. Niemniej jednak dokonując takich mechanicznych działań trzeba być niezwykle ostrożnym. Najpierw należy poprzedzić te działania odłączeniem sprzętu od sieci zasilania. W przeciwnym wypadku może dojść do porażenia prądem lub uszkodzenia poszczególnych elementów. Posiadając taką wiedzę można teraz bez najmniejszego problemu określić części występujące w urządzeniu.

Sending
User Review
0 (0 votes)