Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji?

Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji?

27 kwietnia, 2021 Off By piotrek-adm

Wiele osób, które są posiadaczami urządzeń klimatyzujących może zastanawiać się jak sprawdzić szczelność klimatyzacji? Dla prawidłowego funkcjonowania tego urządzenia w domu lub w biurze jest to bardzo ważne, gdyż może obniżyć się jego efekty chłodzenia lub nawet prowadzić do poważnej usterki. Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto sprawdzić dokładnie swoją klimatyzację pod kątem technicznym i prawidłowego funkcjonowania.

Metody weryfikacji prawidłowego działania klimatyzacji

Dla osób chcących się dowiedzieć jak sprawdzić szczelność klimatyzacji przygotowaliśmy kilka metod, których wykorzystują fachowcy. Pierwszy sposób to sprawdzenie klimatyzacji za pomocą specjalnego urządzenia, który sprawdza pomiar ciśnienia chłodniczego w układzie. Druga metoda to sprawdzenie szczelności przez pomiar wycieku. Czujnik, który jest do tego używany powinien posiadać wszelkie ważne certyfikaty i normy.

jak sprawdzić szczelność klimatyzacji - pokój
Jak często sprawdzać szczelność klimatyzacji?

Według tego, co podają producenci klimatyzację powinniśmy sprawdzać pod względem szczelności przynajmniej dwa razy w roku. Należy pamiętać, aby nie robić tego na własną rękę, a zlecić to fachowcom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że z nasza klimatyzacją jest wszystko w porządku. Jedną z solidnych film wykonujących tego typu usługi jest DG Cold. Warto, również tutaj dodać, że klimatyzacje powinno się sprawdzić szczególnie przed sezonem letnim, gdy będzie dosyć często eksploatowana.

Sending
User Review
0 (0 votes)