Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym?

7 czerwca, 2022 Off By JP

Komputer to urządzenie, z którego korzystamy na co dzień, niezależnie czy jest to związane z pracą, czasem wolnym czy też nauką. Często są one bardzo eksploatowane, dlatego też może pojawić się sytuacja, w której okaże się, iż nie działa on tak, jak powinien. W takich chwilach może pomóc nam tryb awaryjny, dzięki któremu będziemy w stanie zdiagnozować przyczynę problemu, a także szybko ją wyeliminować. Wiele osób jednak nie wie, jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym. W poniższym wpisie dowiesz się niezbędnych informacji.

Czym jest tryb awaryjny?

Tryb awaryjny to jedno z rozwiązań uruchomienia komputera, jaki możemy spotkać w każdym urządzeniu tego typu. Umożliwia nam on tylko podstawowe funkcje, nie pozwala na włączanie dodatkowych programów, a do tego zmienia się rozdzielczość ekranu. Możemy jednak dzięki niemu zdiagnozować problem, jaki się pojawił oraz w szybkim tempie go rozwiązać. Z tego właśnie powodu warto wiedzieć, jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym

jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym — możliwości

Chcąc wejść w tryb awaryjny na komputerze mamy 2 opcje. Pierwszym z nich jest ekran logowania. Po wciśnięciu przycisków Shift oraz zasilanie, mamy możliwość uruchomienia komputera ponownie, a następnie wybrania opcji rozwiąż problemy. Inną możliwością tego jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym, jest uruchomienie go z menu START. W takiej sytuacji potrzebne jest wejście w ustawienia i wybranie pola odzyskiwanie systemu.

Sending
User Review
0 (0 votes)