Kamery termowizyjne w Przemyśle

Kamery termowizyjne w Przemyśle

12 sierpnia, 2021 Off By piotrek-adm

Postęp technologiczny cały czas idzie do przodu w każdej dziedzinie pojawiają się nowe urządzenia, które usprawniają proces pracy. Nie inaczej jest w przemyśle. Jednymi z urządzeń, które są bardzo przydatne w przemyśle są kamery termowizyjne. Są one niezwykle przydatne w procesie kontroli procesu produkcyjnego czy lokalizowania awarii. Termowizja jest jedną z metod diagnostyki obiektów za pomocą detekcji promieniowania elektromagnetycznego.

Zastosowanie kamer termowizyjnych

Kamery termowizyjne najczęściej wykorzystuje się w konserwacji oraz kontroli urządzeń mechanicznych. Jest to bardzo precyzyjna metoda wykrywania awarii i nie tylko. Za jej pomocą możemy sprawdzić poprawność pracy elementów elektrycznych. Oprócz tego metody termograficzne można wykorzystać do kontroli stanu silników elektrycznych czy przekładni. Wszystkie urządzenia podczas pracy wydzielają pewną ilość ciepła, które jest związane z przepływem prądu elektrycznego czy tarciem. Ciepło zawsze powinno być na określonym poziomie, jeśli jednak urządzenia nie działają poprawnie wydzielają większą ilość ciepła. Dlatego kamery termowizyjne niezwykle się tutaj przydają.

kamery termowizyjne - naręczne

Gdzie jeszcze sprawdzą się kamery termowizyjne?

Zastosowanie kamery termowizyjnych jest bardzo szerokie. Wykorzystywane są również w budownictwie, medycynie, przemyśle tworzyw sztucznych, przemyśle hutniczym, analizie obwodów elektronicznych, kontroli jakości paneli słonecznych, medycynie sportowej. Oprócz tego sprawdzają się w takich czynnościach jak szukanie osób, podgląd trudnego terenu czy sprawdzania izolacji cieplnej budynków.

Sending
User Review
0 (0 votes)