
Kompozytowe słupy oświetleniowe ratują życie!
Wypadki drogowe niestety w dalszym ciągu są jednym z największych zagrożeń naszego codziennego życia. Czasem wystarczy niepewny ruch kierownicą, wadliwy pojazd lub sytuacja losowa, by zwykła podróż z pracy do domu zakończyła się wypadkiem. Biorąc jednak pod uwagę obecnie dostępną technologię, warto szukać sposobu na to, by zoptymalizować ryzyko poważnych szkód lub nawet zagrożenia zdrowia i życia. Jedną z takich opcji są kompozytowe słupy oświetleniowe. Jak mogą one uratować komuś życie w trakcie wypadku? Sprawdź i przekonaj się, że czasem pozornie niewielkie różnice (np. tworzywo) niosą za sobą ogromne zmiany.
Spis treści
Lekkie i miękkie tworzywo kompozytowe
Główną zaletą kompozytu jest jego stosunkowo niewielka waga. Dzięki temu słupy oświetleniowe są lekkie i bez problemu można przenosić je ręcznie do trudnodostępnych miejsc, gdy nie ma jeszcze wybudowanej drogi. Ułatwia, usprawnia i przyspiesza to cały proces. Jaki ma to jednak wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy? Otóż słupy są wewnątrz puste i jeśli auto uderzy w taki słup (np. tracąc przyczepność), a ten spadnie na jego dach, uszkodzenia będą kilkukrotnie mniejsze – a ryzyko poważnego zagrożenia zdrowia lub życia w samochodzie naprawdę absurdalnie niskie. Słupy oświetleniowe z kompozytu w takich momentach również pękają, pochłaniając tym samym większość energii podczas uderzenia.
Pojawia się jednak pytanie, czy jeśli tworzywa kompozytowe są lekkie i miękkie, to czy poradzą sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Otóż konstrukcja została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, że wiatr (nawet ten silny) lub opady atmosferyczne, nie zagrażają jej bezpieczeństwo.
Alumast, czyli słupy oświetleniowe dla Twojej inwestycji
Słupy oświetleniowe z kompozytu to asortyment dedykowany do zastosowań przydrożnych. Jeśli jednak dysponujesz stosunkowo dużym parkingiem (np. pod centrum handlowym) lub zarządzasz tego typu inwestycją, warto również wybrać konstrukcje kompozytowe. W razie ewentualnych sytuacji kryzysowych (np. zimą), zagwarantują one dużo większe bezpieczeństwo w przypadku pozornie niegroźnych wypadków i zoptymalizują straty. Do tego słupy oświetleniowe nie stanowią tak dużego obciążenia dla otoczenia, co ich metalowe lub betonowe odpowiedniki.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych rozwiązań? Warto zajrzeć na stronę Alumast, gdzie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Pamiętaj, by w razie wątpliwości skontaktować się z zespołem specjalistów, Udzielą Ci oni odpowiedzi na wszystkie pytania – niezależnie od etapu realizacji zamówienia lub wyboru.