Kontener na gruz Warszawa. Czym jest czysty gruz?

Kontener na gruz Warszawa. Czym jest czysty gruz?

7 grudnia, 2020 Off By AgnSty

Wybierając kontener na gruz Warszawa warto wiedzieć o tym, że odpad ten, jeśli jest czystym gruzem, nie wymaga sortowania i jest w całości poddawany recyklingowi. Znacząco zmniejsza to koszty odbioru i utylizacji. Poza czystym gruzem można oczywiście wywieźć gruz zmieszany z innymi odpadami i śmieciami, a także gruz zanieczyszczony. Takie właśnie odpady najczęściej powstają po remoncie lub w czasie budowy.

Czysty gruz – czyli co?

Czym właściwie jest ten czysty gruz? To gruz ceglany, odpady betonowe oraz kawałki betonu, powstałe np. przy wyburzeniu ściany. W jednym kontenerze na gruz warszawa może znaleźć się zarówno cegła, jak i beton, ale także elementy ceramiki. Wszystkie te trzy odpady nazywane są czystym gruzem i mogą być oddawane w jednym pojemniku. Należy jednak pamiętać, że nie wolno do czystego gruzu dorzucać odpadów innych, takich jak płyty gipsowe, kleje, itp.

Kontener na gruz Warszawa – odebrany i… co dalej?

Po odbiorze gruzu następuje proces jego recyklingu. Na początek jest on przesiewany, w celu pozbycia się wszelkich niepożądanych zabrudzeń, materiałów innych niż czysty gruz. Wyrzuca się więc kawałki tworzyw sztucznych oraz drewna. Później jest on kruszony przy pomocy specjalistycznych kruszarek. Otrzymany wówczas materiał może być zastosowany w różnego rodzaju wyrobach, np. kruszywach. Często bywa też wykorzystywany przy… budowie dróg.

Potrzebujesz odbioru odpadów z remontu? Zamów kontener na gruz Warszawa.

Sending
User Review
0 (0 votes)