Korytka kablowe – idealne do zabezpieczenia przewodów i kabli

Korytka kablowe – idealne do zabezpieczenia przewodów i kabli

25 czerwca, 2021 Off By piotrek-adm

Podczas budowy obiektu będziemy musieli zmierzyć się z wykończeniem instalacji elektrycznych i odpowiedniego zabezpieczenia przewodów. Korytka kablowe świetnie się do tego sprawdzą. Na rynku znajdziemy różne warianty korytek m. in. pełne, wykonane z różnego rodzaju materiałów, siatkowe, stalowe lub plastikowe.

Jak powinna wyglądać trasa kablowa? 

Podczas układania trasy z korytek kablowych powinniśmy skupić się na tym, aby była jednolita. W celu złączania korytek powinno wykorzystywać się zatrzaski, łączniki lub śruby. Z montażem korytek kablowych nie powinniśmy mieć większych problemów. Wyjątkiem są przypadki, gdy w miejscu montażu kabli wystąpi przeszkoda. Dlatego przed montażem, warto rozplanować sobie trasę kablową, aby nie kolidowała z rurociągami, kanałami wentylacyjnymi czy kablami telekomunikacyjnymi. 

korytka kablowe

Alternatywa dla korytek kablowych 

Zamiast korytek kablowych możemy, również wykorzystać różne listwy czy kanały instalacyjne. Są one przeznaczone do układania przy podłodze i nie tylko. Jeśli chodzi o listwy instalacyjne najczęściej składają się z części montowanej na spodzie, mocowanej oraz ochronnej przewody.  Kanały instalacyjne są wykorzystywane do większej liczby kabli oraz przewodów. Rury instalacyjne wykorzystuje się do osłaniania przewodów jednożyłowych przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Na rynku znajdziemy różne warianty rur m. in. grubościenne, karbowane, cienkościenne oraz stalowe.

Sending
User Review
0 (0 votes)