Prawidłowo wykonany laserowy pomiar odległości

Prawidłowo wykonany laserowy pomiar odległości

27 listopada, 2020 Off By AgnSty

Prace remontowe, budowlane oraz kontrolne wymagają wiele narzędzi pomiarowych, które zapewnią precyzyjne pomiary. Niezależnie od tego, jakiego sprzętu chcemy użyć – możemy popełniać błędy, jeśli źle się za to zabieramy. Trzeba też wspomnieć, że tradycyjny metr jest niewystarczający. Aby w prawidłowy sposób zmierzyć duże odległości, warto użyć laserowego dalekomierza. Jak wykonywać prawidłowy laserowy pomiar odległości?

Czym jest dalekomierz?

Jest to urządzenie, które pomaga na laserowy pomiar odległości w krótkim czasie. Dzięki niemu można mierzyć nie tylko odległości w poziomie i pionie, ale też kąt nachylenia, powierzchnię czy nawet objętość. Urządzenie to jest przydatne także przy niwelacji pochyłości na budowie. Jeden przycisk – i pomiar gotowy. Najwyższej klasy urządzenia oferowane przez firmę Lamigo pozwalają na wykorzystanie nowoczesnych technologii w budownictwie.

Jak wykonać laserowy pomiar odległości?

Pomiar odległości techniką laserową jest wykorzystywany nie tylko w budownictwie, ale też w geodezji. Zasada działania dalekomierza jest niezwykle prosta. Laserowy pomiar odległości polega na zmierzeniu czasu, w jakim wiązka lasera dotrze do ściany, obiektu lub przeszkody, odbije się od niej i wróci do miarki. Obliczenie odległości opiera się więc na prędkości przemieszczania się wiązki. Dzięki temu pomiar jest bardzo precyzyjny, a przede wszystkim niezwykle szybki. Trudno tu u duży błąd, a obsłużyć taki dalekomierz może praktycznie każdy.

Sending
User Review
0 (0 votes)