Przechowywanie danych w chmurze – Czym jest Chmura?

Przechowywanie danych w chmurze – Czym jest Chmura?

22 kwietnia, 2021 Off By piotrek-adm

Na początku warto wyjaśnić czym tak na prawdę jest chmura, gdyż nie każdy może to wiedzieć. Innymi słowy jest to alternatywa dla kiedyś używanych dyskietek, pendrive’ów czyli dysków do przechowywania danych. Chmura jest wirtualnym dyskiem, w którym możemy w bezpieczny sposób trzymać i udostępniać nasze pliki. Przechowywanie danych w chmurze jest bardzo proste, wystarczy, że skorzystamy z jednej z wielu dostępnych takich usług, których jest mnóstwo w sieci. Ważne, aby wybrać odpowiednią, najpopularniejszą jest zdecydowanie wirtualny dysk Google.

Jakie są zalety przechowywania danych w chmurze?

Największą zaletą przechowywania danych w chmurze jest brak konieczności kupowania specjalnego sprzętu do przechowywania naszych danych. Korzystając z chmury trzymamy nasze pliki w „niewidzialnym” miejscu o nieograniczonej pojemności. Kolejną zaletą jest duże bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Podczas logowania się do chmury musimy uwierzytelnić próbę np. kodem który został wysłany na nasz telefon. Kolejną kwestią jest bardzo prosty dostęp z niemalże każdego urządzenia możemy zalogować się do tej usługi.

Przechowywanie danych w chmurze - innowacyjne podejście

Jaki jest koszt wirtualnego dysku?

Jeśli decydujemy się na przechowywanie danych w chmurze musimy na początku określić ile tak na prawdę potrzebujemy miejsca na swoim wirtualnym dysku. W sieci znajdziemy dużo firm, które oferują pakiety od 100 GB do nieograniczonej pojemności. Ceny zaczynają się od 100 złotych rocznie w górę. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)