Serwer Dell PowerEdge R730 – zabezpiecz dane w firmie!

Serwer Dell PowerEdge R730 – zabezpiecz dane w firmie!

9 maja, 2023 Off By piotrek-adm

Na początku prowadzenia biznesu można działać na hostingu. Z czasem jednak optymalnym rozwiązaniem jest własny serwer. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Serwer… a komu to potrzebne?

Firmę tworzy zazwyczaj wielu pracowników. Czasem może zdarzyć się tak, że kilku pracuje na tym samym komputerze. Któregoś dnia jeden z pracowników postanowił zrobić porządek i usunął kilka folderów. Okazało się, że były to niezwykle ważne raporty, a nikt nie pomyślał o tym, żeby zrobić backup. Oczywiście da się odzyskać poszczególne pliki, jednak będzie to kosztować wiele czasu. Czy tej sytuacji dało się uniknąć? Odpowiedź brzmi: tak. Wystarczy własny serwer.

Serwer Dell PowerEdge R730 to zabezpieczenie na wypadek utraty danych.

Jak działa serwer?

Gdy firma się rozwija i zatrudnia sporą liczbę osób serwer to tzw. „must have”. Dzięki niemu możliwe jest przechowywanie danych, jak i przesyłanie plików między poszczególnymi pracownikami. Serwer umożliwia również obsługę poczty elektronicznej czy kalendarza firmy. Sprzęt odpowiada również za automatyczne wykonywanie kopii zapasowych. W ten sposób można było uniknąć przykrej sytuacji i nie tracić czasu na odzyskiwanie danych.

Serwer Dell PowerEdge R730 – wydajność i bezpieczeństwo

Oczywiście, żeby wszystko działało poprawnie, musisz wybrać odpowiedni sprzęt. Jednym z polecanych modeli jest serwer Dell PowerEdge R730. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim zapewnia wysoką funkcjonalność. Model to połączenie wydajnych procesów, dużej ilości pamięci oraz szybkich pamięci masowych. Dzięki temu wybierając serwer Dell PowerEdge R730 masz pewność, że wszystkie operacje będą przebiegały sprawnie, a dane są bezpieczne.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Summary