Systemy oświetlenia awaryjnego LED

Systemy oświetlenia awaryjnego LED

23 kwietnia, 2020 Off By JJ

Budynki użyteczności publicznej oraz lokale handlowe posiadają specjalne wytyczne budowlane. Pomieszczenia te musza być odpowiednio przystosowane do charakteru swojej działalności, jednak istnieje kilka elementów, które zauważymy zawsze. Jednymi z nich są systemy oświetlenia awaryjnego LED.

Czym są systemy oświetlenia awaryjnego LED?

Lampy awaryjne cenaOświetlenie w budynku odgrywa niezwykle istotną rolę. Wprowadza odpowiednią ilość światła do wnętrz, często jest wykorzystywane jako element dekoracyjny. Oprócz tego, istnieją także pewne typy lamp, które mają na celu spełniać określona zadania. Systemy oświetlenia awaryjnego LED to oprawy, które spełniają wymagania prawne i są jednym ze standardów bezpieczeństwa. Z pewnością każdy z nas nie raz zauważył taki typ oświetlenia w kinach, galeriach handlowych, czy restauracjach.

Gdzie montuje się systemy oświetlenia awaryjnego LED?

Oświetlenie awaryjne LEDSystemy oświetlenia awaryjnego LED posiadają konkretne wytyczne nie tylko co do samego wyglądu i sposobu działania, ale także do miejsc, w jakich musza zostać zainstalowane. Jego głównym celem jest zapewnienie bezpiecznego wyjścia ze słabo oświetlonych pomieszczeń, bądź w czasie awarii prądu. Zaleca się umieszczenie oświetlenia awaryjnego co najmniej 2 metry nad podłogą. Co więcej, systemy oświetlenia awaryjnego LED należy umieszczać w pobliżu każdych drzwi ewakuacyjnych oraz takich miejscach, gdzie to koniecznie. Cała droga ewakuacyjna powinna być wyposażona w odpowiednie oprawy. Montując lampy w pobliżu schodów należy zrobić to tak, by każdy stopień został oświetlony. Tego typu oświetlenie powinno znajdować się także blisko urządzeń przeciwpożarowych i przycisku awaryjnego. Warto dobrze zapoznać się z przepisami dotyczącymi tego zagadnienia, jeśli jesteśmy właścicielami miejsc o dużych powierzchniach.

Sending
User Review
0 (0 votes)