Szkolenie SEP – dla kogo?

Szkolenie SEP – dla kogo?

23 stycznia, 2020 Off By AgnSty

Szkolenie SEP to intensywny kurs przeznaczony dla osób pracujących na urządzeniach i instalacjach elektrycznych. W Centrum Szkoleń Zawodowych kurs ten przeprowadzany jest dla trzech grup – elektrycznej, cieplnej i gazowej. Co to znaczy?

Grupy urządzeń w szkoleniu SEP

Kategoria pierwsza, elektryczna, to takie urządzenia i instalacje elektroenergetyczne, które wytwarzają, przetwarzają i zużywają energię, zespoły prądotwórcze, urządzenia przeprowadzające elektrolizę, sieci trakcyjne czy oświetlenie uliczne. W tej kategorii mieszczą się również pomiary elektryczne.

Grupa cieplna, druga kategoria szkolenia SEP, to urządzenia energetyczne, które wytwarzają ciepło, zużywają je i przetwarzają. Są to np. kotły parowe i wodne, sieci cieplne, piece przemysłowe, sprężarki, turbiny wodne i wiele innych.

Analogicznie – grupa trzecia, gazowa – to sieci i instalacje, wytwarzające gaz, zużywające go i przesyłające gazowe paliwa. Wliczyć można do nich urządzenia magazynujące paliwa gazowe, turbiny gazowe, przesyłowe odbiorniki paliw oraz generatory gazu.

Szkolenie SEP w Grema

Po zdecydowaniu się na  szkolenie SEP i odbyciu wszystkich lekcji teoretycznych i praktycznych kursant przystępuje do egzaminu przez Komisją powołaną przez SEP. Po pozytywnym zaliczeniu kursu otrzymuje certyfikat ważny 5 lat, który uprawnia go do pracy z wyżej wymienionymi grupami urządzeń, na terenie całej Polski.

Sending
User Review
0 (0 votes)