Transport ADR – jak przewozić substancje niebezpieczne?

Transport ADR – jak przewozić substancje niebezpieczne?

23 grudnia, 2019 Off By WojUrb

Transport ADR to określenie na przewóz substancji potencjalnie lub bezpośrednio groźnych dla środowiska. Lista jest długa, a spora część obecnych na niej specyfików ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Niekiedy też chodzi o różnego rodzaju odpady chemiczne lub biologiczne, które muszą być w kontrolowanych warunkach przewiezione do utylizacji. Międzynarodowa konwencja, która ujednolica zasady obchodzenia się z tymi substancjami, a także kwestie oznakowania, oznaczana jest właśnie skrótem ADR.

Transport ADR i uprawnienia przewoźnika

transport adrSzukając przewoźnika, który będzie obsługiwał transport ADR warto zwrócić uwagę, jak wiele pozwoleń w tej dziedzinie on posiada. Substancje niebezpieczne są bowiem podzielone na kilka grup. Trzeba na nie oddzielnie zdobywać zezwolenia. Pełen pakiet uprawnień powinien być dla nas opcją idealną, będzie bowiem świadczył o wysokiej klasie kierowcy, a także sprzęcie, jakim się posługuje. Dzięki temu nie będzie dla niego problemem przewiezienie zarówno ciekłych, jak i stałych środków niebezpiecznych. Będzie miał też doświadczenie w postępowaniu ze szkodliwymi odczynnikami podczas prac magazynowych czy przeładunkowych. Nie trzeba powtarzać, że w tego typu pracach bezpieczeństwo jest priorytetowe.

Kompetencje firm przewozowych

Mimo, że transport ADR dotyczy transportu substancji niebezpiecznych i szkodliwych, to dotyczy on także branży spożywczej. Wśród długiej listy produktów czy odpadów, jakie podpadają pod tą kategorię znajdziemy także alkohol etylowy o stężeniu pow. 24%. Kierowcy w firmie Stando posiadają pełen pakiet uprawnień do świadczenia tego typu usług. Co więcej, co dwa lata uczestniczą w szkoleniach, które pomagają być im na bieżąco z obowiązującymi normami.

Sending
User Review
0 (0 votes)