Bębenkowe wkładki do drzwi – rodzaje

Bębenkowe wkładki do drzwi – rodzaje

30 listopada, 2022 Off By OZ

Sprawdź, jakie wyróżnia się rodzaje bębenkowych wkładek do drzwi!

Rodzaje bębenkowych wkładek

Wkładki do drzwi bębenkowe mogą znacząco się od siebie różnić – budową, kształtem, funkcjonalnością czy bezpieczeństwem. Dzielimy je na cztery rodzaje:

 

  • wkładki jednostronne – nazywa się je również półwkładkami, ponieważ są widoczne tylko z jednej strony drzwi i tylko z niej można włożyć do nich klucz. Wykorzystuje się je często w garażach, halach produkcyjnych, czy piwnicach.
  • wkładki dwustronne –  to najbardziej klasyczny przykład wkładki do drzwi, ponieważ pozwala ona na włożenie klucza po obu stronach jego skrzydła. Wkładki dwustronne posiadające atest często są wykorzystywane w domach czy mieszkaniach, natomiast te, które go nie posiadają, można zauważyć w furtkach przy ogrodzeniu.
  • wkładki z jednym kluczem – to rozwiązanie jest średnio bezpieczne, jednak bardzo funkcjonalne. To rodzaj wkładek, który zapewnia otwarcie jednym kluczem. To znaczy, że będziesz mieć jeden klucz do wszystkiego – do ogrodzenia, mieszkania, garażu czy piwnicy. 
  • wkładki z gałką – znajdują się w drzwiach, które z jednej strony mają gałkę, a z drugiej wejście na klucz. Dzięki temu, jeśli zainstalujemy taką gałkę po wewnętrznej stronie drzwi do mieszkania, w łatwy i szybki sposób będziemy mogli otwierać je gościom. 

wkładki do drzwi

Wkładki do drzwi symetryczne i asymetryczne

Wkładki do drzwi bębenkowe możemy również podzielić ze względu na odległość mechanizmu zamykającego od wkładki. Wkładki symetryczne są umieszczane w środku skrzydła, tak, że odległość między tymi dwoma elementami jest od siebie równa. W przypadku asymetrycznych wkładek najczęściej zdarza się, że zamek jest przesunięty bliżej zewnętrznej powierzchni. 

Sending
User Review
0 (0 votes)