Czym się różni design sprint od design thinking?

Czym się różni design sprint od design thinking?

29 listopada, 2019 Off By AniBit

Projektowanie UX to proces, którego głównym zadaniem jest stworzenie strony pod kątem wizualnym, tak, aby przyciągnąć do niej jak najwięcej użytkowników. I choć wydawać by się mogło, że taki proces nie jest czasochłonny, to projektowanie doświadczeń użytkownika składa się z etapów takich jak: analiza, budowanie, mierzenie efektów, czy wprowadzenie koniecznych zmian. Przy pracy nad daną stroną internetową czy aplikacją, coraz częściej wybiera się konkretne podejście, których zadaniem jest usystematyzowanie pracy. Czym się różni design sprint od design thinking? Przekonaj się sam!

Czym się różni design sprint od design thinking

Dlaczego projektowanie stron jest tak ważne?

Projektowanie stron umożliwia znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania, przed którymi stoi użytkownik. Tworząc jakikolwiek projekt cyfrowy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – jak sprawić, by klient polubił naszą stronę? Jak zachęcić go do oferty? Jak przyciągnąć jego uwagę? Równie istotne jest stworzenie takiej strony internetowej, aby użytkownik uniknął wszelkich frustracji czy rozczarowań.

Czym się różni design sprint od design thinking?

Design thinking polega na uporządkowaniu procesu myślowego, tak, aby bez problemu umieć zdefiniować problem i stworzyć innowacyjną koncepcję, która pozwoli przygotować innowacyjne rozwiązanie. Dla odróżnienia, design sprint to proces z jednej strony bazujący na design thinking, z drugiej jednak jego zadaniem jest rozwiązanie problemu w jak najbardziej efektywny sposób. Każdy z metod podzielona jest na szczegółowe etapy, odpowiadające danej jednostce czasowej. Czym różni się design sprint od design thinking? Różnica polega głównie podejściu do projektowania i zaangażowaniu w proces.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)