Gry komputerowe za darmo – czy warto zagrać?

Gry komputerowe za darmo – czy warto zagrać?

7 września, 2022 Off By MG

W tym artykule opiszemy najlepsze gry komputerowe za darmo, ale również wytłumaczymy, na jakich zasadach funkcjonują oraz które produkcje są najciekawsze, z perspektywy gracza. Na rynku gier komputerowych coraz częściej możemy spotkać się z produkcjami, które są przeznaczone dla mas graczy. Rynek całkowicie został zdominowany przez gry komputerowe za darmo, w szczególności za sprawą mikropłatności. Większość znanych tytułów dostępna jest dla każdego, ponieważ producenci starają się optymalizować wymagania sprzętowe do minimum, tak aby przeciętny użytkownik również mógł zagrać. Czy w takim razie warto grać w bezpłatne produkcje? Naszym zdaniem tak, dlatego postaramy się przybliżyć pewne kategorie gier, które mogą sprawdzić się, jeśli lubisz tego typu rozrywkę. Większość darmowych gier jest dostępna do pobrania online, wystarczy tylko dobre połączenie internetowe i podstawowy sprzęt. Zazwyczaj są to gry zespołowe lub grupowe, dlatego jest to świetna forma rozrywki grania ze znajomymi lub w wybranej grupie. W dzisiejszych czasach najbardziej znanymi grami są League of Legends, Fortnite czy Genshin Impact. Ich wysoka popularność wynika właśnie z darmowego dostępu, pomimo tego, że producent i tak zarabia na mikropłatnościach. Gry online rozwinęły się do tego stopnia, że dzisiaj stanowią sport elektroniczny, w którym zawodowi gracze zarabiają niebotyczne sumy. Jeżeli jesteś zainteresowany e-sportem, przeczytaj nasz wpis o sporcie elektronicznym.

Gry komputerowe za darmo

Jak własne autorskie gry komputerowe – rozgrywka graczy lubiących MMORPG

Informacje na temat graczy oraz ich poczynań w świecie wirtualnym, są zapisywane na specjalnych serwerach twórców. Dzięki czemu w czasie rzeczywistym posiadają oni dostęp do aktualizacji, kont wybranych graczy lub ogólnych informacjach związanych z konwersjami. Jeżeli natomiast mamy ochotę stworzyć swój własny serwer, aby pograć ze znajomymi – nic nie stoi na przeszkodzie. W Internecie możemy pobrać kilkanaście programów stworzonych do postawienia gry na serwerze dla przykładu hamachi. Gry multiplayer charakteryzują się masową ilością użytkowników, grających jednocześnie w tym samym czasie, na tym samym świecie wirtualnym. Jeżeli lubisz grywalizację lub konkurowanie z innymi, jest to świetna kategoria gier dla Ciebie. Nie ma potrzeby grać na serwerze z tysiącami osób, wystarczy tylko kod źródłowy gry, grupa przyjaciół i sami możecie zostać administratorami swojego miejsca. W sieci zostało napisane wiele poradników, wskazówek i rad jak zrobić to poprawnie. Jeżeli jesteś osobą techniczną lub znasz kogoś kto wie jak pracować na plikach – możesz stworzyć swój własny serwer i być może zarabiać na mikropłatnościach.

Jak własne autorskie gry komputerowe – rozgrywka graczy lubiących MMORPG

Jeśli gry komputerowe za darmo nie przynosiłyby zysków, nikt by w nie nie inwestował. Rynek gier jest jednym z najbardziej dochodowych rynków. Dlaczego więc produkcje darmowe przynoszą miliardowe zarobki? Za sprawą mikropłatności. Użytkownicy gier w rzeczywistości nie muszą płacić za dostęp do gry, jednakże dokonują dodatkowych niskich przelewów w sprawach kosmetycznych lub specjalnych. Jeżeli chcemy poprawić kosmetykę swojego awatara lub zakupić specjalny przedmiot z dodatkowego sklepu, kupujemy wirtualne waluty za realne pieniądze. Mikropłatności same w sobie nie są dużymi kwotami, jednakże jeśli podliczymy kilkuletnią sumę, może okazać się, że na grę wydaliśmy kilkaset złotych. Same mikropłatności nie mogą wpłynąć na rozgrywkę, są to specjalne graficzne projekty lub kosmetyka, aby zwiększyć przyjemność z rozgrywki graczom. Dlatego gry komputerowe za darmo, tak naprawdę zachęcają nas poprzez darmowy dostęp, do dokonania zakupu w ten, czy inny sposób.

 

Sending
User Review
5 (1 vote)