Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie – przykładowe działania

Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie – przykładowe działania

31 marca, 2022 Off By DarBla

Kiedy co miesiąc otrzymujesz rachunek za prąd, prawdopodobnie zastanawiasz się, dokąd trafia cała ta energia. W budynkach komercyjnych oświetlenie pochłania średnio 17% zużycia energii. Łączne ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja pomieszczenia pochłaniają około 30% zużycia energii. Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie?

Energia i oszczędność

jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie

Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie na rachunku za energię elektryczną. Najlepszym sposobem jest zwiększenie wydajności energetycznej. Wydajność pozwala co miesiąc zaoszczędzić pieniądze na rachunkach, ponieważ zużywasz mniej zasobów. Efektywność energetyczna jest również korzystna dla planety i jest stosunkowo tania. Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie? Kiedy próbujesz obniżyć rachunki za prąd, wszystko, co robisz, aby ograniczyć zużycie energii, może przyczynić się do znacznych oszczędności. Nawet drobne zmiany, których możesz nawet nie zauważyć, mogą zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy.

Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w przedsiębiorstwie?

Audyt energetyczny to świetny pierwszy krok do obniżenia kosztów energii elektrycznej w Twojej firmie. Jak to działa? Specjalista do spraw energii przyjrzy się bieżącemu zużyciu Twojego budynku i znajdzie sposoby na jego zmniejszenie. Ciekawą opcją będzie również audyt po godzinach pracy, który możesz wykonać bez pomocy profesjonalisty. Polega na sprawdzeniu, co pozostaje włączone i podłączone, gdy wszyscy wyjdą do domu. Jeśli chcesz oszczędzać energię, kilka drobnych zmian w codziennych czynnościach może przyczynić się do dużych oszczędności a w ich wykryciu pomoże wspomniany audyt.

Sending
User Review
0 (0 votes)