Jak podłączyć taśmy LED – poradnik praktyczny

Jak podłączyć taśmy LED – poradnik praktyczny

17 lipca, 2020 Off By WojUrb

Podświetlenie półek w meblach lub wyeksponowanie szczególnie ważnej dla nas przestrzeni za pomocą dyskretnego i efektownego oświetlenia, nada pomieszczeniu szczególnego klimatu przytulności, a zarazem nowoczesności.

Jak podłączyć taśmy LED

jak podłączyć taśmy led bez lutowaniaMaleńkie lampy LED, połączone ze sobą w długą taśmę znakomicie nadają się do podświetlania przestrzeni służących do ekspozycji szkła, przedmiotów dekoracyjnych lub wykwintnych alkoholi, ustawionych na szklanych półkach. Jest to zabieg nie tylko dekoracyjny, ale również praktyczny, gdyż w świetle lamp LED etykietki na butelkach oraz drobne szczegóły przedmiotów artystycznych są o wiele lepiej widoczne.

W takim razie – jak podłączyć ledy, by podnieść atrakcyjność często zwyczajnego mebla? Otóż należy je łączyć za pomocą specjalnych złączek, umożliwiających łączenie krótszych tasiemek w długi pasek oświetleniowy.

Jak podłączyć taśmę LED bez lutowania

Lutowanie nie jest skomplikowaną czynnością, lecz nie każdy w domu posiada to urządzenie. Dla takich osób, producenci oświetlenia ledowego wymyślili specjalne złączki, umożliwiające łączenie taśm ledowych ze źródłem prądu, na zasadzie zatrzasków.

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów złączek i są to:

 • złączka do podłączania zasilania, posiadająca przewody tylko z jednej
  strony,
 • złączka do podłączenia sztywnego – końcówka zaciskowa posiada
  ostrze nacinające powłokę silikonową taśmy z Ledami. Po wsunięciu
  końcówek i zaciśnięciu zatrzasku następuje połączenie przewodów,
 • złączki do połączeń wiotkich – ma identyczne właściwości jak inne
  złączki.

Jak podłączyć taśmy LED – praktyczne porady

By odpowiedzieć na pytanie jak podłączyć ledy, pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru światła produktu – do wyboru mamy światło białe w różnych barwach i kolorowe.

Drugą ważną sprawą jest wybór mocy taśmy ledowej, a następnym etapem jest dobranie właściwego zasilacza, odpowiedniego do mocy taśmy LED.

Kolejny krok to umieszczenie taśmy w profilu aluminiowym, co przedłuży jej właściwe funkcjonowanie i utrzyma pożądany kształt taśmy.
Ostatnią czynnością jest podłączenie instalacji do źródła prądu.

Stosując więc odpowiednią złączkę i postępując zgodnie z instrukcjami z łatwością znajdziemy odpowiedź na pytanie, jak podłączyć taśmę LED bez lutowania.

Elektronika cię kręci? Mamy wiele do powiedzenia na ten temat!

Sending
User Review
0 (0 votes)