Jakie powinno być natężenie światła do pracy biurowej?

Jakie powinno być natężenie światła do pracy biurowej?

29 czerwca, 2022 Off By OZ

Światło dzienne jest najbardziej zdrowe i przyjazne dla naszych oczu. Pracując w biurze nie zawsze mamy jednak możliwości na korzystanie z naturalnego oświetlenia słonecznego. Wynika to z faktu, że budynki często nie mają dostępu do odpowiedniej ekspozycji na słońce lub, że w naszej szerokości geograficznej, szybko robi się ciemno w zimę czy na jesień. Niektórzy potrzebują również pracować wieczorami, co tym bardziej wymusza na nich odpowiednie oświetlenie, jeśli chcą dbać o swoje zdrowie i swoją efektywność. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie natężenie światła do pracy biurowej będzie najbardziej odpowiednie!

Czynniki oświetleniowe wpływające na pracę w pomieszczeniach

Na naszą koncentrację i efektywność wpływa oświetlenie i to w jakich warunkach pracujemy. Jednym najważniejszych czynników, wpływających na wspomniane rzeczy, jest barwa oraz natężenie światła do pracy biurowej. Kolejne aspekty, które warto uwzględnić to efekt migotania, współczynnik CRI (wskaźnik oddawania barw) i UGR (Ujednolicony Wskaźnik Olśnienia).

natężenie światła do pracy biurowej

Najbardziej odpowiednie natężenie światła do pracy biurowej

Odpowiednie dobrane natężenie światła do pracy biurowej, zależy od czynności które wykonujemy. Co ciekawe, każde działanie może mieć inny poziom potrzebnego natężenia. Do codziennej pracy przy komputerze przyjmuje się, że powinno ono wynosić minimum 500 luksów, podczas gdy do sporadycznego wykorzystywania laptopa wystarczy 300 luksów.

Sending
User Review
0 (0 votes)