Przecinarki plazmowe cnc – do czego są używane?

Przecinarki plazmowe cnc – do czego są używane?

1 lutego, 2022 Off By DarBla

Przecinarki plazmowe CNC służą do cięcia blach, znaków metalowych, dzieł sztuki z metalu, metalowych rur i przewodów rurowych w hobbystów, małych firmach lub w produkcji przemysłowej.

Czym są przecinarki cnc?

Przecinarki plazmowe cnc | Martexcnc

Cięcie plazmowe CNC to proces polegający na przecinaniu materiałów przewodzących prąd elektryczny za pomocą przyspieszonego strumienia gorącej plazmy. Typowe materiały cięte palnikiem plazmowym to stal, aluminium, mosiądz i miedź, chociaż można również ciąć inne metale przewodzące. Przecinarki plazmowe cnc są często używane w warsztatach produkcyjnych, naprawach i do renowacji samochodów, w budownictwie przemysłowym oraz operacjach odzyskiwania i złomowania. Ze względu na dużą szybkość i precyzję cięcia w połączeniu z niskimi kosztami, przecinarka plazmowa CNC znajduje szerokie zastosowanie, od wielkoskalowych przemysłowych zastosowań CNC po małe warsztaty hobbystyczne.

Przecinarki plazmowe cnc a optymalizacja w miejscu pracy

Wiele alternatywnych podsystemów i opcji jest często dodatkowych, takich jak systemy zarządzania wysokością łuku czy zintegrowane systemy zarządzania plazmą. W ostatnich latach nastąpił jeszcze większy rozwój maszyn CNC oraz ich dostosowanie do potrzeb klienta. Dla przykładu tradycyjnie stoły do cięcia maszyn były poziome, ale teraz dostępne są pionowe maszyny CNC jak przecinarka plazmowa, co zapewnia mniejszą powierzchnię, większą elastyczność oraz optymalne bezpieczeństwo i szybszą pracę. Szukasz sposobu na rozwój swojej firmy, lini produkcyjnej czy całego procesu produkcji? Warto wykorzystać nowe technologie takie jak maszyny CNC.

Sending
User Review
0 (0 votes)