Studia grafiki komputerowej – warto podejmować się takiej nauki?

Studia grafiki komputerowej – warto podejmować się takiej nauki?

12 października, 2021 Off By J M

Rok akademicki powoli się już zaczyna, studenci wracają do nauki zarówno stacjonarnej jak i online, jednak kierunki sa już przepełnione. Są też takie uczelnie, gdzie znajdzie się trochę miejsc na rozpoczęcie nauki w nieco późniejszym terminie. Dzisiaj chcemy zaproponować studia grafiki komputerowej i odpowiedzieć wam, dlaczego nadal warto wybrać się na właśnie taki kierunek. Zapraszamy do wpisu!

 

Studia grafiki komputerowej – opłaca się?

Wiele osób zastanawia się, po co studia grafiki komputerowej skoro i tak pracodawcy patrzą bardziej na doświadczenie. Nic bardziej mylnego, szczególnie w takiej branży jak grafika. Trzeba mieć ogromne portfolio pełne projektów i pomysłów, aby ktoś zwrócił na Ciebie uwagę. Taki kierunek może być jednak dodatkową możliwością. Będziesz mieć okazje poznać wiele osób, poznać różne punkty widzenia, a także zaczerpnąć wiedze z pogranicznych dziedzin nauki. Nie zamkniesz się tylko na grafikę, ale w razie czego, gdyby się coś nie udało, masz dodatkowy plan „B”. Warto też pamiętać, że uczelnie często pomagają i wspierają w różnych projektach.

Jak się uczyć?

Oczywiście oprócz klasycznych przedmiotów warto projektować samemu. Studia grafiki komputerowej to niewątpliwie świetna możliwość, ale koła naukowe czy studenckie grupy to dodatkowy zastrzyk kontaktów, energii i pomysłów. Jeśli nadal się zastanawiasz się nad wyborem, to pośpiesz się, coraz mniej czasu!

Sending
User Review
0 (0 votes)