System sterowania oświetleniem – postaw na nowoczesne rozwiązania

System sterowania oświetleniem – postaw na nowoczesne rozwiązania

14 stycznia, 2020 Off By AniBit

System sterowania oświetleniem cieszy się obecnie dużą popularnością, a to wszystko głównie ze względu na korzyści, które płyną z jego zastosowania. To gwarancja odpowiednich warunków świetlnych dopasowanych do różnego rodzaju pomieszczeń, a także możliwość zminimalizowania rachunków za energię elektryczną. Na tym nie koniec! Poznaj nowoczesną technologię sterowania!

System sterowania oświetleniem – w trosce o Twoje rachunki

Mając na uwadze fakt, że cena za energie elektryczną wciąż idą w górę, a ilość zużycia prąd się nie zmniejsza, powstał specjalny system sterowania oświetleniem, który umożliwi obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Systemy sterowania wpływają na funkcjonalność całego oświetlenia, a także odznaczają się dużą odpornością na zakłócenia.

system sterowania oświetleniem

Jak to działa w praktyce?

Do najpopularniejszych systemów sterowania oświetleniem zalicza się: system 1-10V i system Dali. Ten pierwszy bazuje na sygnale analogowym, a jego praca polega na zmianie napięcia. System Dali natomiast wykorzystuje sygnał cyfrowy o wskazanych, konkretnych wartościach. Ważne jest, aby system sterowania oświetlenia była dopasowana do rodzaju budynku, a także komunikacji z innymi systemami. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszystko będzie działało jak należy.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)