Termowizja myśliwska – jak wybrać najlepszą?

Termowizja myśliwska – jak wybrać najlepszą?

16 października, 2020 Off By milmix

Nie ma wątpliwości co do tego, że termowizja myśliwska to niezwykle przydatne urządzenie podczas polowań. Wybór odpowiedniego sprzętu tego typu nie należy do łatwych zadań. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym jest termowizja myśliwska?

Termowizja myśliwska jest urządzeniem, które pozwala na przeprowadzanie kontroli termicznej. Sprzęt ten wykorzystuje zjawisko bezkontaktowej detekcji promieniowania elektromagnetycznego w paśmie średniej podczerwieni. Dzięki niemu może rejestrować promieniowanie cieplne, które jest emitowane przez ciała fizyczne w temperaturze od ok. minus 40 do plus 2000 stopni celsjusza. Parametry te dotyczą standardowej termowizji, a bardziej specjalistyczne – myśliwskie rejestrują zakres od minus 20 do plus 250 stopni celsjusza. Urządzenia te gwarantują dobrą widoczność w nocy, dlatego jeśli chcesz zwiększyć swoje umiejętności łowieckie to zakup termowizora będzie dobrym wyborem.

Co daje termowizor myśliwski?

Urządzenie jakim jest termowizja myśliwska umożliwia polowanie na zwierzynę lub dokładną obserwację w lesie. Rozmaite produkty, które aktualnie znaleźć można w sklepach myśliwskich są zaawansowanym sprzętem, który wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają jeszcze większą skuteczność podczas polowań. Warto dodać jednak, że tego typu produkty nie należą niestety do tanich. Jeśli nie stać Cię na profesjonalną termowizję możesz poszukać także lunet termowizyjnych, nasadek lub monokularów, które wyróżniają się takim samym działaniem jak opisywana termowizja dla myśliwych.

zasada działania termowizji
Sending
User Review
0 (0 votes)