
Trekkingowe rowery elektryczne
Hulajnogi elektryczne opanowały, w ostatnich kilkunastu miesiącach, ulice naszych miast. Ekologiczne, lekkie i wydajne, wspierane energią elektryczną, chętnie wykorzystują nie tylko turyści. Warto jednak pamiętać, że oprócz nich, warto korzystać z dobrodziejstw również innych urządzeń spod znaku eko!
Spis treści
Elektryczny jednoślad
Rowery trekkingowe od wielu lat notują spore wzrosty sprzedaży. Rekreacyjne, lekkie i zwrotne pojazdy pozwalają na zachowanie właściwego toru jazdy i zapewniają doskonałą przyczepność. Na szlaku, w mieście i terenach wiejskich. Trekkingowe rowery elektryczne zachowują powyższe właściwości i przeznaczane są do podobnych eskapad. Nierzadko, chronią również przed nadmiernym wysiłkiem naturszczyków, którzy nie są koneserami jazdy na dalekich dystansach.
Trekkingowy rower – czym różni się od klasycznego?
Podobnie jak w przypadku klasycznych jednośladów, rowery wspierane energią elektryczną posiadają podobnie skonstruowany korpus. Jedyną zmianą jest dodatkowy moduł na tarczy kierownicy. Dzięki niemu użytkownik może przełączyć się na mechanizm wspierający tor jazdy (czyli, kolokwialnie ujmując tę kwestię, przyspieszyć dzięki zamontowanemu w urządzeniu akumulatorowi). Ten, montowany najczęściej na bagażniku, powinien być ładowany, zgodnie z zaleceniami producenta. Trekkingowe rowery elektryczne działają bowiem po manualnym wprawieniu w rozruch. Oznacza to, że produkt, ilekroć rozpoczniemy pedałowanie, delikatnie przyspieszy (w zależności od wybranych przez siebie ustawień mocy). Jak określono w przepisach o ruchu drogowym, trekkingowe rowery elektryczne mogą posiadać maksymalną moc 250 Watt co przekłada się na prędkość 25 km/h.