Tuby LED czy oprawy LED

Tuby LED czy oprawy LED

21 maja, 2020 Off By PrzLat

Dobre oświetlenie to podstawa dobrej organizacji w każdym zakładzie pracy. Niezależnie od czego czy jest to zakład produkcyjny, czy zajmujemy się głównie usługami, to należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich warunków. Przez wiele lat stosowano lampy fluorescencyjne, jednak wraz z rozwojem technologii zmieniły się również stosowane rozwiązania. Dziś dylematem jest wybór tuby LED czy oprawy LED.

Tuby LED czy oprawy LED – różnice

Pierwsza opcja wykonana jest zazwyczaj z tworzywa i posiada zupełnie inny system zasilania w przeciwieństwie do fluorescencyjnych świetlówek. To co warte jest podkreślenia to fakt, że światło w ich przypadku ukierunkowane jest wyłącznie w jedną stronę. Posiadają także mniejsze kąty emisji. W przypadku opraw LED mówimy o wymianie całego systemu oświetleniowego przystosowanego do nowoczesnej technologii. Takie rozwiązanie choć kosztowne zapewnia większą efektywność i przekłada się na mniejszy pobór energii. Dedykowana oprawa LED posiada żywotność na poziomie często wyższym 100000 godzin. Nic więc dziwnego, że wiele osób stoi przed trudną decyzją dotyczącą decyzji zastosowania tuby LED czy oprawy LED.

Audyt jako możliwość podjęcia odpowiedniej decyzji

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na tuby LED czy oprawy LED dobrym rozwiązaniem pomocnym w podjęciu decyzji jest audyt. W ten sposób możemy obiektywnie ocenić obecny stan sytemu oświetleniowego i wdrożyć nowoczesne oświetlenie, które zapewni komfort z korzystania oraz być może wpłynie na nasze oszczędności z tytułu wydatków na energię elektryczną.

Sending
User Review
0 (0 votes)