User Experience definicja – Co to jest?

User Experience definicja – Co to jest?

9 marca, 2022 Off By piotrek-adm

Zastanawiasz się jaka jest definicja User Experience? Doskonale trafiłeś, ponieważ w tym artykule przybliżymy Ci bardziej to pojęcie. Aktualnie żyjemy w czasach, w których jest jeszcze trudniej o nowego klienta. Współczesny klient ma duży wybór spośród wielu produktów. Jest jeszcze bardziej świadomy jakości jakiej może oczekiwać. Nie chodzi też tylko i wyłącznie o wspomnianą jakość czy funkcjonalność produktów ale również o produkty, które wywołują u nich pozytywne emocje.

Jaka jest definicja User Experience?

User Experience definicja odnosi się do doświadczeń użytkownika, jakie mu towarzyszą podczas korzystania z danego produktu lub usługi. To mogą być zarówno pozytywne doświadczenia jak i negatywne. Z punktu widzenia producenta najważniejsze jest, aby grupa docelowa dla której został stworzony produkt była zadowolona.

user experience definicja

Projektowanie User Experience

Pojęcie User Experience wywodzi się z dziedziny zwanej Human-Computer Interaction. Projektowanie UX ma charakter interdyscyplinarny. Jest to połączenie wielu dziedzin m. in. ergonomii, psychologii, praktyczności, technologii, wzornictwa przemysłowego. Projektant UX musi, również wykazać się pewnym wyczuciem dobrego smaku, empatią. Prawidłowo zaprojektowany produkt oraz usługa wedle dobrego UX powinien cechować się intuicyjnością. Użytkownik w momencie korzystania z skupia się na wykonywanej czynności, a nie zastanawianiu się w jaki sposób użyć produktu, aby osiągnąć cel.

Sending
User Review
0 (0 votes)