Fronius Symo 5.0.3 m

13 maja, 2022 Off By FP

Wraz z rosnącą popularnością instalacji fotowoltaicznych w Polsce, rozwija się również rynek inwerterów, które mają za zadanie zmienić prąd stały na zmienny, co umożliwia poprawne działanie instalacji fotowoltaicznych. Jednym z takich produktów jest Fronius Symo 5.0.3 m, który cechuje się niewielkimi wymiarami, oraz maksymalną elastycznością.

fronius symo 5.0.3 m

Czym jest falownik?

Falownik to urządzenie niezbędne do prawidłowego działania instalacji fotowoltaicznej, jego działanie opiera się na zmianie prądu stałego, dostarczanego przez moduły fotowoltaiczne, na prąd zmienny, który może być wykorzystany w urządzeniach domowych, lub przesłanych do sieci elektroenegetycznnej. Falowniki dzielą się na dwa podstawowe rodzaje: falowniki standardowe takie jak na przykład Fronius Symo 5.0.3 m, oraz mikro falowniki. Wśród inwerterów standardowych można zaobserwować urządzenie jedno i trójfazowe, które dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości prosumenta.

fronius symo 5.0.3 m falownik

Poznaj falownik Fronius Symo 5.0.3 m

Biorąc pod uwagę standardowe zużycie energii elektrycznej w przeciętnym gospodarstwie domowym w Polsce, oraz uwzględniając najnowsze zmiany w prawie, jednym z najlepszych wyborów byłby inwerter Fronius Symo 5.0.3 m. Samo urządzenie pozwala na zoptymalizowanie produkcji energii elektrycznej poprzez możliwość zamontowania dwóch stringów, co pozwala na montaż na dwóch różnych połaciach dachowych. Wymiary falownika pozwala na dopasowanie do niemalże każdego wnętrza. Jeżeli szukasz falownika do zadań specjalnych, to z koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu!

Sending
User Review
0 (0 votes)