Połączenie telefonu z telewizorem – jak to zrobić?

Połączenie telefonu z telewizorem – jak to zrobić?

9 września, 2020 Off By WojUrb

Producenci wyposażyli smartfony w funkcjonalności kilku innych urządzeń. Dzisiaj możliwość uzyskania połączenia głosowego z drugą osobą, to ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy w naszym telefonie.

Dobrze, może nie do końca, lecz rzeczywiście: gdybyśmy przeanalizowali jak wykorzystujemy telefon, wielu użytkowników doszłoby do wniosku, że zdarza się, iż smartfon służy do wykonywania zdjęć, grania czy przeglądania treści w Internecie częściej, niż do komunikacji ze znajomymi.

jak połączyć telefon z telewizorem

Inna sprawa, że komunikacja z przyjaciółmi czasem przebiega częściej na Messengerze niż tradycyjnymi kanałami. Sprawia to, że aby w pełni korzystać z możliwości naszego telefonu, kluczowa jest komunikacja z innym posiadanym przez nas urządzeniem.

Sprawdź także: Jak zrobić kino domowe?

Połączenie telefonu z telewizorem pozwala nam na wygodnie przeglądanie treści, np. gdy chcemy przyjaciołom pokazać najfajniejsze zdjęcia i filmiki z wakacji, słuchanie muzyki, którą mamy zapisaną w pamięci lub choćby wykorzystanie telefonu w funkcji pilota. W ten sposób możemy również grać w gry lub korzystać ze streamingu. Warto pamiętać, że mamy do wyboru kilka opcji.

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Odpowiadając na pytanie jak, w pierwszej kolejności trzeba zrozumieć, po co? Wykorzystanie telefonu w funkcji pilota Telefony wyposażone w port iRDA można wykorzystywać w analogiczny sposób jak dedykowany pilot. Należy zainstalować aplikację odpowiednią dla naszego modelu telefonu, a następnie możemy sterować różnymi urządzeniami. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy w ten sposób sterować pracą nie tylko telewizora, lecz również pracą choćby odtwarzacza Blu-ray, dekodera tv czy odtwarzacza muzyki.Telefon w funkcji pilota tv może również z powodzeniem działać w przypadku połączenia go innymi sposobami, opisanymi poniżej.

Połączenie telefonu z tv w celu przeglądania zdjęć, korzystania ze streamingu etc. Do wyboru mamy kilka rozwiązań.

połączenie telefonu z telewizorem

Jak połaczyć telefon z tv bezprzewodowo?

Warunek konieczny: musimy posiadać Smart TV, czyli telewizor umożliwiający połączenie z Internetem. Korzystamy z technologii Wi-fi Direct. Czyli w tv generujemy sieć Wi-fi, pozwalamy na widoczność innym urządzeniom, następnie łączymy się z tą siecią z poziomu smarftona.

W zależności od marki posiadanego przez nas telewizora, ta funkcja może się ukrywać pod różnymi nazwami: Smart Share, Smart View, Wi-fi Direct etc. Po zainstalowaniu odpowiedniej appki, możemy w ten sposób również korzystać z telefonu w funkcji pilota do telewizora.

Jak połączyć telefon z tv za pomocą kabla?

  1. W telewizorze potrzebujemy złącza HDMI.
  2. W smartfonie znajdujemy port Micro-USB lub USB-C.
  3. Wykorzystujemy specjalny kabel z adapterem MHL (ang. Mobile High-Definition Link) – dobrze, jeżeli adapter MHL również posiada opcję zasilania, gdyż bateria telefonu w tym wariancie może szybko ulec rozładowaniu.

Po wpięciu kabla w oba urządzenia, udostępnianie ekranu następuje automatycznie.

Czytaj także: Jak podłączyć taśmy LED?

Sending
User Review
5 (1 vote)