Kondensator

Kondensator

23 czerwca, 2022 Off By JP

Urządzenia elektroniczne są współcześnie obecne na każdym kroku i wykorzystujemy je każdego dnia w różnych celach. Budowa i konstrukcja wielu z nich jest bardzo skomplikowana, a w środku możemy znaleźć wiele różnego rodzaju podzespołów. Bardzo często, jednym z bardziej kluczowych elementów jest kondensator, czyli część elektroniczna, która zbudowana jest z dwóch przewodników rozdzielonych dielektrykiem.

Rodzaje kondensatorów

Kondensatory możemy podzielić na kilka grup, biorąc pod uwagę rodzaj dielektryka, który jest w nich zastosowany. Pierwszym z nich jest kondensator elektrolityczny aluminiowy. Za dielektryk służą tam tlenki aluminium. Ich największym atutem jest możliwość uzyskania bardzo dużej pojemności w małych rozmiarach. Następnym rodzajem jest kondensator mikowy. Może mieć on elektrody wykonane ze srebra. Cechują się dużą stabilnością parametrów i wykorzystywane są one przeważnie w układach wysokiej częstotliwości. Ostatnim rodzajem jest kondensator foliowy. Jego dielektryk wykonany jest z tworzyw sztucznych, dzięki czemu mają one małą stratność, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie dużych prądów.

kondensator

Kondensator – gdzie kupić?

Jeśli i ty planujesz kupić kondensator do różnych urządzeń, warto rozejrzeć się za firmą, która się specjalizuje na tym rynku. W takiej sytuacji koniecznie sprawdź ofertę na stronie internetowej firmy DACPOL. Jest to lider tej branży, który w ofercie posiada wiele różnego rodzaju produktów dotyczących m.in. elektroenergetyki.

Sending
User Review
0 (0 votes)