Nauka zdalna – Fakty i mity

Nauka zdalna – Fakty i mity

22 lutego, 2022 Off By piotrek-adm

W ostatnim czasie nauka zdalna stała się bardzo popularna. Skutkiem tego jest wiele czynników. Na pewno duży wpływ na ten fakt miała pandemia oraz zamknięcie szkół. Jednakże nauka zdalna była moda już wcześniej szczególnie jeśli chodzi o kursy oraz możliwość przebranżowienia się szczególnie w branży IT. Powstało wiele kursów, które umożliwiają nam pozyskanie nowych kompetencji.


Mity dotyczące nauki zdalnej

Panuje mit, który mówi, że nauka zdalna to robienie wszystkiego samemu. Nie jest to prawda. Wszystko, również zależy od tego jaki kurs wybierzemy. Najlepsze kursy zapewniają opiekę doświadczonego mentora z który mamy kontakt live przez kamerę. Kolejnym mitem jest przekonanie, że do nauki potrzebujemy skomplikowanego oprogramowania. Do większości przypadków nauki zdalnej wystarczy obsługa przeglądarki internetowej. Jeśli natomiast potrzebujemy jakiegoś specjalnego narzędzia to Mentor ma w obowiązku nas nauczyć.

nauka zdalna

Fakty dotyczące nauki zdalnej

Jeśli decydujemy się na naukę zdalną musimy zorganizować sobie swój czas. Jednym z wymogów, aby nasza nauka była skuteczna jest odpowiednie planowanie swojego czasu, który chcemy poświęcić na naukę. Kolejnym faktem jest to, że nauka zdalna to bardzo dobre rozwiązania dla matek i osób z niepełnosprawnościami. Możemy sami dostosować sobie czas w którym chcemy się uczyć.

Sending
User Review
0 (0 votes)