Raport Polcom: Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie

Raport Polcom: Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie

31 marca, 2022 Off By piotrek-adm

Computerworld we współpracy z firmą Polcom oraz Intel stworzył raport pod tytułem: „Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie”. Jak możemy zauważyć pandemia COVID-19 sprawiła, że proces transformacji cyfrowej znacznie przyspieszył. Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża nowe technologie IT, przenosi swoją działalność do chmury oraz decyduje się na model pracy zdalnej.

Statystki dotyczące inwestycji IT w kierunku rozwoju polskich firm

30% zapytanych firm udzieliło odpowiedzi, że większość ich wewnętrznych procesów biznesowych została poddana cyfryzacji oraz automatyzacji. 39% deklaruje, że prowadzi działania w tym kierunku. 24% przedsiębiorstw podejmuje inicjatywy z tym związane. Wnioski te wynikają wprost z badania Computerworld. W raporcie znajdziemy również odpowiedzi na następujące pytania: 

  • Jaka powinna być rola menedżera IT w kontekście cyfrowej transformacji?
  • Jaki wpływ na cyfrową transformację przedsiębiorstw wywarła pandemia COVID-19?
  • Czy chmura obliczeniowa będzie głównym motorem zmian technologicznych?

inwestycje it w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022

Kto brał udział w badaniu?

W badaniu brały udział duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 80 osób, z których 70% zatrudniało powyżej 250 pracowników. Jeśli chodzi o ankiety to wypełniały je osoby na stanowiskach menadżerskich z działów IT. Zapraszamy do zapoznania się z raportem: Inwestycje IT w kierunku rozwoju polskich firm w latach 2021-2022. Chmura i nowe technologie.

Sending
User Review
5 (1 vote)