Kontrola dostępu

Kontrola dostępu

13 maja, 2022 Off By JP

Współcześnie wiele osób pracuje dla światowych korporacji w ogromnych biurowcach, przez które dziennie mogą przechodzić setki lub nawet tysiące osób. Korporacje te przetwarzają w ciągu dnia setki tysięcy cennych danych oraz informacji, na temat transakcji, firm czy też pracowników. W dobie cyberataków czy też różnego rodzaju niebezpiecznych wydarzeń, warto, aby w takich budynkach znalazły się zabezpieczenia, która zapewnia odpowiednią ochronę przed niechcianymi osobami. W tym celu powstała kontrola dostępu.

Co oferuje kontrola dostępu?

Systemy kontrolujące dostęp ludzi do budynków czy też konkretnych pomieszczeń mają bardzo dużo zalet. Po pierwsze kontrola dostępu upewnia nas, że nikt niepowołany z zewnątrz nie zdoła dostać się do danej strefy. Drugim ważnym elementem jest wyznaczenie odpowiednich dostępów dla naszych pracowników. Jeśli w naszej firmie pracuje duża ilość osób, możemy nie chcieć, aby mieli oni dostęp do każdego miejsca, np. takiego, w którym przechowywane są dokumenty. Dzięki odpowiedniemu systemowi jesteśmy w stanie je zabezpieczyć. Trzecim atutem takiego systemu jest możliwość jego rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności jak ewidencja czasu pracy.

kontrola dostępu

Jak ona działa?

Kontrola dostępu działa w większości przypadków na zasadzie imiennych identyfikatorów, które przykłada się do odpowiedniego czujnika. W zależności od miejsca mogą to być bramki na wejściu do budynku lub też mały czytnik przy drzwiach umożliwiający wejście do pomieszczenia.

Sending
User Review
0 (0 votes)