Monitorowanie stanu technicznego maszyn przemysłowych – Na czym polega?

Monitorowanie stanu technicznego maszyn przemysłowych – Na czym polega?

5 kwietnia, 2022 Off By piotrek-adm

Zakłady produkcyjne na co dzień zmagają się z utrzymaniem ciągłości produkcji na w skutek różnych awarii oraz zautomatyzowaniem procesu produkcyjnego. Monitorowanie stanu technicznego maszyn przemysłowych jest podstawą do skutecznego podejmowania decyzji związanych z procesem produkcyjnym i jego organizacją.

Co warto wiedzieć o monitorowaniu stanu technicznego maszyn przemysłowych?

Proces monitorowania stanu technicznego maszyn przemysłowych jest potrzebny do wykrywania i unikania awarii. Ciągła obserwacja w znacznym stopniu zmniejsza wystąpienie przestojów produkcyjnych. Każdy przestój wiąże się ze stratami finansowymi, niezadowolonymi klientami. Diagnostyka jest bardzo ważna ze względu na określanie stanu technicznego urządzeń i ustalanie przyczyn danej awarii. Pomiary wykonuje się aparaturą diagnostyczną, prostymi i przenośnymi miernikami. Wspólnymi mianownikiem każdej z takich technologii jest wykorzystanie danych.

monitorowanie stanu technicznego maszyn przemysłowych

Co to jest diagnostyka planowo – zapobiegawcza?

Diagnostyka tego typu odbywa się na bazie odpowiednio przygotowanego harmonogramu. Skuteczny plan, który zawiera w sobie remonty, konserwacje, obsługę techniczną to podstawa działania każdej linii produkcyjnej. Wykorzystywane maszyny oraz urządzenia zużywają się na w skutek eksploatacji. Częsta konserwacja pomaga w uniknięciu poważnych awarii i wystąpienia nieplanowanego przestoju. Konserwacje maszyn planuje się na podstawie analizy danych historycznych. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zachęcamy do odwiedzenia bloga firmy DACPOL.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)