Park&Ride – rozwiązanie Smartcity od Unicard

Park&Ride – rozwiązanie Smartcity od Unicard

17 listopada, 2021 Off By piotrek-adm

Problemem w większych miastach są dużo korki w godzinach szczytu, co również skutkuje coraz bardziej zanieczyszczonym powietrze. Strefa parkowania staje się coraz droższa, przykładem może być miasto Kraków, gdzie opłata wynosi nawet do 6 zł za godzinę. Rozwiązaniem na ten problem może być skorzystanie ze specjalnych parkingów Park&Ride. Czym jest to rozwiązanie? Zapraszamy do przeczytania dalszej części naszego artykułu.

Czym są parkingi Park&Ride?

Parkingi Park&Ride są instalowane na obrzeżach miasta najczęściej w pobliżu pętli tramwajowych lub przystanków autobusowych. Głównym założeniem powstawania tego typu parkingów jest umożliwienie kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu oraz przesiadka do komunikacji miejskiej. Aby rozliczyć się za pozostawione auto wystarczy opłacić swój bilet miesięczny na komunikację miejską. Parkingi Park&Ride umożliwiają do korzystania z komunikacji miejskiej w czasie trwania doby parkingowej. Koszt całodobowego biletu na przykładzie Krakowa wynosi 10 zł. Do 2030 roku w Krakowie ma powstać 10 tys. miejsc na parkingach Park&Ride.

park&ride

Korzyści z korzystania z tego typu parkingów?

Przede wszystkim zaoszczędzimy cenny czas oraz pieniądze podczas przemieszczania się po mieście. Na pewno poprawi się, również jakość powietrza w mieście na rzecz mniejszej ilości samochodów poruszających się po mieście. Zachęcamy do sprawdzenia strony Unicard, aby dowiedzieć się więcej!

Sending
User Review
0 (0 votes)