Rekuperacja – co to jest i jak działa?

Rekuperacja – co to jest i jak działa?

22 maja, 2020 Off By K O

Osoby, które przymierzają się do budowy domu, na pewno zetknęły się z takim terminem jak rekuperacja. To bardzo popularne rozwiązanie w ostatnim czasie, na które decyduje się coraz więcej ludzi. Dlaczego cieszy się ono aż takim uznaniem? Czym tak właściwie jest ten system i dlaczego uważany jest za lepszy pod wieloma względami od tradycyjnych systemów wentylacji budynków? Na te pytania odpowiadamy poniżej!

Co to jest rekuperacja?

Co to jest rekuperacja?Od tego właściwie należałoby zacząć. Rekuperacja to, najprościej rzecz ujmując, mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła. Urządzenie do tego wykorzystywane umożliwia kontrolę przepływu powietrza, które dostaje się do pomieszczeń, a także które się z niego wydostaje. Można też powiedzieć, że decydując się na taki system, pozbywasz się z domu brudnego, zużytego powietrza i zastępujesz je świeżym. To wszystko bez utraty dużej ilości ciepła, a wręcz z jego odzyskiem.

Energooszczędne rozwiązanie dla domu

Tradycyjne systemy wentylacyjne właściwie nie potrzebują do tego, by działać, żadnego specjalnego urządzenia. Opierają się na sieci kominów. Tak zwaną metodę wentylacji grawitacyjnej można by określić dziury przebite w ścianach Twojego domu czy mieszkania. Rekuperacja za to wykorzystuje specjalne urządzenie, dzięki czemu jest w stanie kontrolować ruch powietrza, wymieniając to zanieczyszczone na świeże, a przy tym odzyskiwać część zgromadzonego już ciepła. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w nowo budowanych budynkach, więc jeśli masz okazję, zdecyduj się na nie i przekonaj się, jak wiele ma korzyści!

Sending
User Review
1 (1 vote)