Tyrystory Lamina – Czym są?

Tyrystory Lamina – Czym są?

16 grudnia, 2021 Off By piotrek-adm

Na początku artykułu, wyjaśnimy czym są Tyrystory. A więc są to przyrządy półprzewodnikowe sterowane, ze stanu blokowania przechodzą w stan przewodzenia za sprawą podania na bramkę krótkiego impulsu sterującego. Jednymi z rekomendowanych są Tyrystory Lamina. Znajdziecie je Państwo w ofercie firmy DACPOL. Posiadają tyrystory różnego rodzaju m. in. standardowe, asymetryczne oraz szybkie.

Czym się charakteryzują Tyrystory Lamina?

Tyrystory Lamina standardowe świetnie sprawdzą się do budowy przekształtników pracujących z częstotliwością sieci zasilających 50 Hz. Tyrystory mogą być wykorzystane do budowy regulatorów mocy, softstartów czy prostowników sterowanych. Jest to element, którego używa się w układach prądu zmiennego. Tyrystory posiadają trzy elektrody: Anode, Katode oraz Bramke. Tyrystor o obniżonym napięciu przebicie nazywany jest Diakiem.

tyrystory lamina

Rodzaje Tyrystorów

  • Tyrystory asymetryczne – Cechują się niskim napięciem wstecznym, które jest porównywalne z innymi rodzajami tyrystorów. Jest to tzw. napięcie blokowania. Najczęściej stosuje się je w przekształtnikach tradycyjnych układów napędowych.
  • Tyrystory Szybkie – Często nazywane również impulsowymi. Charakteryzują się krótkim czasem załączania oraz dużym poziomem odporności na narastania prądu przewodzenia. Stosuje się je w falownikach prądu oraz napięcia jak i również w grzejnictwie indukcyjnym.
  • Tyrystory zabezpieczenia – Należy pamiętać, że tyrystory wymagają ochrony przed skutkami zwarć oraz przepięć komutacyjnych. W celu zabezpieczenia można wykorzystać bezpieczniki szybkie do zabezpieczeń tyrystorów oraz diod.
Sending
User Review
0 (0 votes)