Wyświetlacze przemysłowe – Co warto wiedzieć?

Wyświetlacze przemysłowe – Co warto wiedzieć?

24 czerwca, 2021 Off By piotrek-adm

Wyświetlacze przemysłowe wykorzystuje się w wielu branżach. Posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Możemy się z nimi spotkać m. in. w zakładach pracy, transporcie, punktach publicznych takich jak lotniska, dworce czy przystanki. Pełnią one role głównie informacyjną. Wyświetlacze składają się z wielu jasnych diod LED, a obudowa zazwyczaj jest wykonana z materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne. Zapewniają bardzo dobrą widoczność nawet przy dużym oświetleniu słońca.

Funkcjonalności wyświetlaczy przemysłowych

Przeważanie wyświetlacze przemysłowe są umiejscowione wysoko, często bezpośrednio pod dachem hali. Tego typu wyświetlacz musi być widoczny z dużej odległości oraz pod różnym kątem widzenia. Wyświetlacz powinien świecić z równomierną intensywnością. W przypadku urządzeń umiejscowionych na zewnątrz, wyświetlacz powinien być odporny na trudne warunki atmosferyczne, należy również zadbać o to, aby wyświetlana informacja była widoczna i przystosowana do określonych warunków pogodowych.

wyświetlacze przemysłowe

Jakie jest zastosowanie wyświetlaczy w przemyśle?

Z roku na rok funkcje wyświetlaczy przemysłowych są coraz bardziej zaawansowane. Standardowy wyświetlacz ukazuje takie parametry jak temperaturę, datę, wilgotność, ciśnienie powietrza, procenty wykonanego planu produkcji, różne timery, liczba sztuk i wiele wiele więcej. Dodatkowo warto zaznaczyć, że urządzenia mogą sygnalizować zmiany akustycznie co do przerw pracy czy innych zdarzeń.

Sending
User Review
0 (0 votes)